Jak wykonywać trening mięśni brzucha?

Aby uwydatnić mięśnie brzucha trzeba je trenować przynajmniej 3 razy w tygodniu. Każdorazowo wykonujemy 3 – 4 ćwiczenia, w łącznej liczbie 12 serii (np. jeśli wykonujemy 3 ćwiczenia to robimy po 4 serie). W każdej serii, w zależności od trudności danego ćwiczenia, należy wykonać od 20 do 50 powtórzeń. Pamiętaj, że najważniejsza jest nie ilość, a jakość, dlatego aby osiągnąć zamierzony efekt ćwiczenia należy wykonywać precyzyjnie i zgodnie z techniką. Ćwiczeń na mięśnie brzucha jest sporo, możemy wybrać te które nam najbardziej odpowiadają, co ważne nie potrzebujemy do ich wykonania żadnego sprzętu. Podstawowe ćwiczenia na mięśnie brzucha możemy podzielić na dwie grupy:

– skłony/spięcia – są to ćwiczenia mięśni brzucha angażujące górne partie  mięśni brzucha, istnieje kilka odmian tych ćwiczeń (przede wszystkim w zależności od pozycji nóg, które mogą być wyprostowane, ugięte, podparte, skrzyżowane itd.) – generalnie pracujemy podnosząc w określony sposób tułów,

– unoszenie nóg/bioder – w tym wypadku tułów mamy nieruchomy, leżąc lub w podparciu, a prace wykonujemy podnosząc nogi/biodra ku górze.

Przy prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń na mięśnie brzucha powinniśmy czuć ‘palenie’ w mięśniach. Szczegółowe wskazówki do techniki wykonywania ćwiczeń bez problemu znajdziesz na odpowiednich stronach internetowych.

© Copyright Informacje dla kobiet 2024