Lato w słonecznym bikini!

Ciepło, cieplej, gorąco, upalnie… LATO! W końcu nadeszło! Czekamy na nie całą długą i szarą zimę. Na widok pierwszych promieni słonecznych z radością zrzucamy czapki, kurtki i swetry odsłaniając coraz to większe partie ciała. Chłoniemy każdy promień słońca.

Skóra poddawana częstym kąpielom słonecznym, niedostatecznie zabezpieczona przed promieniowaniem staje się twarda, sucha i szybciej się starzeje. Podczas intensywnego opalania, w okresie letnim, nie jest ona w stanie wyprodukować melaniny na tyle szybko, by zapobiec narażeniu na promieniowanie UV. Nadmiar słońca może w ten sposób doprowadzić do podrażnień i poparzeń, dlatego należy ją chronić nie tylko na plaży. W mieście słońce grzeje znacznie mocniej, niż w plenerze, ponieważ jego promienie odbijają się od asfaltu, betonowych powierzchni, murów domów. Wychodząc z domu na ulicę, w gorące letnie dni, chroń swoją skórę tak samo jak na plaży podczas wakacyjnego wypoczynku.

Wybierając się na działkę czy na wycieczkę podczas słonecznej pogody dobrze zaopatrzyć się w krem z filtrem UV. Wcale bowiem nie musimy planować słonecznych kąpieli. Promienie słoneczne oddziaływują na naszą skórę zawsze, gdy znajdziemy się pod gołym niebem. Żeby więc uniknąć przykrych konsekwencji, warto wrzucić do torby czy plecaka krem ochronny, przeznaczony specjalnie do opalania.

© Copyright Informacje dla kobiet 2024