Speed badminton

Speed badminton to niemiecki pomysł na rekreację, a od 2002 roku także oficjalnie zarejestrowana nowa dyscyplina sportu. Jest nowoczesną odmianą gry z użyciem rakiet, która łączy w sobie wszystko to co najlepsze w tenisie, badmintonie i squashu.

Sport ten jest wyjątkowo przyjazny dla początkujących, gdyż opanowanie podstawowych technik gry nie wymaga specjalnych umiejętności ani żmudnych treningów. To jeden z efektów wieloletnich prac niemieckich inżynierów nad sprzętem i jego optymalnym dostosowaniem do potrzeb graczy.

Do Speed badmintona nie potrzeba siatki, słupków, boiska, kortu. Grać może każdy, gdziekolwiek i kiedykolwiek – w parku, w hali, na plaży, na śniegu oraz bez względu na porę dnia oraz panujące warunki atmosferyczne. Pole gry da się wyznaczyć niemal wszędzie i na wiele sposobów: patykiem na piasku, kredą na asfalcie, taśmą na trawie lub plaży. Mecze speed badmintona rozgrywano dosłownie wszędzie: na kortach, boiskach, łąkach, plażach, a nawet ulicach i dachach!

Innowacyjne rozwiązania techniczne zastrzeżone pod nazwą Speedminton dotyczą sprzętu używanego do gry. Dzięki odpowiedniej budowie lotka charakteryzuje się wysoką stabilnością na wietrze, a specjalnie skonstruowane lekkie rakiety z silnym naciągiem nadają jej prędkość do 290km/h. Całkowitą nowością jest możliwość gry w ciemności przy zastosowaniu świecących lotek.

Speed badminton jest łatwy jak kometka, dynamiczny jak tenis oraz szybki jak squash. W trakcie godzinnej gry można spalić od 400-560 kalorii, zatem jest to świetna forma uzupełniająca tradycyjne zajęcia fitness i doskonały sposób na utrzymanie kondycji niezależnie od miejsca zamieszkania. Ostatnio wyraźnie wzrasta popularność i masowość tej formy aktywności ruchowej na świecie, a speed badminton często wykorzystywany jest jako łatwa i dostępna dla wszystkich forma interaktywnej rozrywki, przy organizacji różnego rodzaju imprez.

© Copyright Informacje dla kobiet 2024