Rzuć palenie, bądź piękna!

Dawniej palenie papierosów było niczym rytuał. Palono z gracją, w towarzystwie, podczas interesujących spotkań. Swojego czasu zapanowała wręcz moda na bywanie w towarzystwie z papierosem w dłoni. Dziś to raczej metoda na zwalczanie stresu codzienności i sposób na chwilę dodatkowego odpoczynku w czasie pracy.

O szkodliwym oddziaływaniu palenia na ludzki organizm nikogo już uczyć nie trzeba. Choroby wywołane przez uzależnienie od przysłowiowego dymka znane są już dzieciom na poziomie edukacji w szkołach podstawowych. Nikogo jednak widmo straszliwej choroby nie odstrasza, a decyzję o rzuceniu częściej podejmuje się przez  wzgląd na finansową stronę nałogu niż jego szkodliwość. Tymczasem każdy wypalony papieros to praca nad przyspieszonym procesem starzenia się skóry.

Kobiety palące można rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Charakterystyczne bruzdy dookoła ust, brzydki odcień skóry i zżółknięcie skóry palców dłoni, nawet u młodych osób. Im starsza jest kobieta, tym trudniej powstrzymać negatywne skutki uzależnienia od papierosów. Jednak rzucając ten nieprzyjemny nałóg, nawet dojrzała kobieta można stać się piękną i wyglądającą na młodszą i zdrowszą.

Niestety, lata z papierosem to poważne zmiany skórne, które najczęściej należy niwelować poprzez odpowiednie zabiegi kosmetyczne. Jednak wykorzystując najnowsze technologie oraz kosmetyki, w stosunkowo krótkim czasie można „odwrócić” bieg czasu. Już po kilku zabiegach w gabinecie odnowy biologicznej można zauważyć wyraźnie odmłodzoną twarz i skórę pełną młodzieńczego blasku. W celu podtrzymania uzyskanego podczas zabiegów efektu, należy stosować odpowiednio dobrane kosmetyki do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, a co pewien czas odwiedzić kosmetyczkę

© Copyright Informacje dla kobiet 2021