Jesienna regeneracja

Mimo, że kalendarzowa jesień jeszcze nie przyszła, to należy już teraz pomyśleć o naszej skórze. Latem promienie słoneczne nadały naszej skórze kolorytu, ale także spowodowały zakłócenie równowagi biologicznej w skórze i na jej powierzchni. Czas naprawić szkody wyrządzone przez słońce i przygotować skórę do zimy.

Sezonowe osłabienie dotyczy zarówno naszego organizmu, jak i skóry. Dlatego warto zadbać o właściwą pielęgnację, aby skóra była promienna, nawilżona i prawidłowo odżywiona. Okres przejściowy przed zimą jest to najlepszy czas dbanie o cerę i zapobieganie problemom, które mogą się pojawić podczas zimy.

Aby zapobiec suchości, nadwrażliwości i nadmiernym reakcjom naczyniowym skóry, musimy ją odpowiednio nawilżać i odżywiać. O skórę można dbać samodzielnie lub wybrać się do gabinetu kosmetycznego. Gabinety kosmetyczne posiadają w swoich ofertach szeroką gamę zabiegów regeneracyjnych na twarz i ciało. Każda pielęgnacja jest indywidualnie dostosowana do potrzeb konkretnej skóry, a to gwarantuje skuteczność. Jeśli jednak nie mamy czasu na taką ekstrawagancję o skórę doskonale zadbamy same. Jeśli chcemy, aby nasze zabiegi były efektywne po pierwsze dobierzmy odpowiednie kosmetyki, poznajmy jaki typ skóry posiadamy.

Domową pielęgnację skóry rozpoczynamy od pilingu, dzięki niemu możemy mieć pewność, że obumarły naskórek zostanie złuszczony, a tym samym kosmetyki będą się lepiej wchłaniać. W drugiej kolejności zadbajmy o nawilżenie. Dobrze nawilżona skóra, to skóra jędrna i bardziej odporna na czynniki środowiskowe. Używajmy kosmetyków zawierających np. algi morskie , miód, kolagen, masło shea.

Pamiętajmy także aby nawilżać skórę po każdej kąpieli. Wrażliwa skóra nawet po kąpieli z nawilżającym żelem nie będzie tak efektywna jak balsam nawilżający, powinien on zawierać kwasy owocowe, witaminy C i A, koenzym Q 10 i aminokwasy oraz inne składniki „nawadniające”.

Piękna skóra i zdrowy wygląd spowodują poprawienie samooceny. Dzięki kosmetycznym zabiegom, zdrowej diecie będziemy emanować pozytywną energią i niech atrakcyjny wygląd towarzyszy nam przez cały rok.

Kanka

© Copyright Informacje dla kobiet 2024