Nowa restauracja na mapie Krakowa

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej wrażliwi goście kosztują mniej znane potrawy takie jak risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską trzeba przyjrzeć się kilku cechom: czy miejsce korzysta z włoskich produktów, czy w menu znajdują się również mniej typowe dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków oraz jedzenie z wielu miejsc kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest łatwa, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wina włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Kolacja we włoskim stylu z całą pewnością musi zawierać również wino. Lampka białego wina to dla Włocha cos zupełnie naturalnego. jemy w restauracji Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta i nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać różnorodny wachlarz win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc poznać indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia warto wybrać się do restauracji, która potrafi przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film