kuchnia włoska Kraków

Świetna kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród szerokich możliwości, które oferuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, kolorów i duża porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie potrawy

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. czytaj więcej o naszej restauracji Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, gnocchi, ravioli oraz szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film