Kilka sposobów na bóle karku i szyi

Niestety ale dokuczają one każdej z nas, najczęściej gdy godzinami siedzimy przy biurku. Lub gdy nas przewiało i nie spałyśmy najlepiej. Jeżeli bóle nie są zbyt silne, możemy łatwo je złagodzić.

Zacznij dzień od rozciągania

gdy się budzimy zazwyczaj kark i szyja są lekko zesztywniałe. Rozruszamy je bez problemu jeśli zastosujemy kilka z poniższych wskazówek:

  • Przeciągamy się, aby spokojnie rozciągnąć kręgosłup. Kładziemy się na plecach, powoli wyciągamy ręce za głowy i prostujemy nogi. Wytrzymujemy w tej pozycji licząc do pięciu i rozluźniamy ciało. Ćwiczenia możemy kilka razy wykonać.
  • Bierzemy prysznic, podczas tej czynności kierujemy na kark ostry strumień wody. Potem robimy sobie masaż. Moczymy ręcznik w ciepłej wodzie, wykręcamy i kładziemy go sobie na szyję. Przeciągamy w prawo i lewo.
  • Rozgrzewamy kark, warto bowiem rozgrzać „zaspane” mięśnie. Na przykład przy suszeniu włosów, ciepłe powietrze z suszarki kierujemy na szyję.

Masaże

Dzięki tym prostym zabiegom szybko złagodzimy napięcie nagromadzone w mięśniach karku. Za pomocą dłoni i prostych akcesoriów, możemy sobie ulżyć, pamiętajmy jednak by nie masować samego kręgosłupa.

  • Dłońmi – ugniatamy kark palcami, jakbyśmy wyrabiali ciasto. Możesz też głaskać, takie ruchy wprowadzą nas w relaksujący stan. Jeszcze lepszy efekt będzie jeśli masaż wykona ktoś inny.
  • Piłka tenisowa – do rozmasowania mięśni może posłużyć nam, właśnie ta nie pozorna piłeczka. Wystarczy że będziemy nią wykonywali okrężne ruchy, przy czym delikatnie uciskając obolałe miejsca.
  • Masażer – w roli masażystów sprawdzają się gumowe jeżyki, drewniane rolki oraz plastikowe pajączki. Te proste akcesoria kupimy w sklepach ortopedycznych, a także w aptekach.
  • Kamieniami – są to specjalne kamienie bazaltowe. Można bez problemu znaleźć je w internecie. Kosztują około 50zł (9 sztuk). Podgrzewamy je w kuchence mikrofalowej, lub w wodzie i kładziemy na karku. Możemy tez delikatnie masować nimi skórę.

Jeśli wykonasz masaż olejkiem, osiągniesz dodatkowy efekt. Do oliwy dodaj kilka kropel olejku np. pomarańczowego i podgrzej w kominku aromaterapeutycznym.

© Copyright Informacje dla kobiet 2021